Manifestacija

Noć muzeja 2024 - "Muzeji i nova publika"

U Noći muzeja 2024 pod temom  "Muzeji i nova publika" Zavičajni muzej Benkovac ponovno otvara vrata svim posjetiteljima. Svi posjetitelji, a pogotovo nova publika imat će  priliku upoznati novi stalni postav Zavičajnog muzeja Benkovac unutar Kaštela Benković koji je otvoren 2022. godine kroz realizaciju projekta Revitalizacija i uređenje Zavičajnog muzeja Benkovac kroz samostalan obilazak i stručno vodstvo djelatnika Zavičajnog muzeja Benkovac.

Osim stalnog postava možete razgledati i izložbu "Kocka je bačena: Drevne društvene igre na ploči", autora dr. sc. Berislava Štefanaca, muzejskog savjetnika i Anamarije Eterović Borzić, muzejske savjetnice iz Muzeja antičkog stakla u Zadru postavljene u multimedijalnoj dvorani muzeja. U sklopu izložbe "Kocka je bačena" bit će priređena radionica o drevnim igrama - trlji i rimskoj igri Latrunkuli na kojem će sudjelovati svi posjetitelji Noći muzeja 2024 pod vodstvom autora izložbe.

Dobrodošli!!!