Manifestacija

Javno predavanje: "Župa Perušić – Crkva Uznesenja BDM – prošlost i sadašnjost"

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas na javno predavanje: "Župa Perušić – Crkva Uznesenja BDM – prošlost i sadašnjost" koje će se održati 08. prosinca 2023, petak u 18.00 h u novoj župnoj crkvi Uznesenja BDM u Perušiću benkovačkom u organizaciji Župe Perušić i Zavičajnog muzeja Benkovac, a sve u sklopu Krševanovih dana kršćanske kulture u Zadru 2023.

Na predavanjima će se predstaviti povijest naselja i župe Perušić od srednjeg vijeka do danas te presjek kroz povijest stare župne crkve Uznesenja BDM, istraživanje, obnova crkve i sadašnje stanje.

Predavači:

Mate Ćurković mag. hist. - kustos Zavičajnog muzeja Benkovac te Marin Ćurković dipl. arheolog i prof. povijesti - ravnatelj i viši kustos Zavičajnog muzeja Benkovac

Moderator: župnik don Darko Marušić