Izložba

Zavičajni muzej Benkovac predstavlja gostujuću izložbu Umjetnost u staklu, Atelier Wylupek

Atelier Wylupek je mala umjetnička radionica Danka i Željke Wylupek, s tradicijom rada preko 25 godina.

Radionica izrađuje vitraje od stakla u boji u klasičnoj i Tiffany tehnici, čija je upotreba mnogostruka, od prozorskih okna, vrata, željeznih konstrukcija, ormara, pregradnih elemenata. U istoj tehnici radionica izrađuje ogledala, satove, mozaik svjetiljke i razne druge predmete i suvenire.

Vitraži Ateliera Wylupek krase mnoge sakralne objekte u Republici Hrvatskoj, te razne poslovne i privatne zgrade. Nakon mnogo uspješnih izložbi i priznanja za kvalitetan i originalan umjetnički izričaj, Atelier Wylupek neke od svojih umjetničkih radova izložit će u Zavičajnom muzeju Benkovac.

Otvaranje izložbe je u petak, 16.12.2022. godine u 19:30 sati u multimedijalnoj dvorani Zavičajnog muzeja Benkovac.

Veselimo se vašem dolasku!