Izložba

Stjepan Radić (1871. - 1928.)

Prigodom stopedesete obljetnice rođenja u Zavičajnom muzeju Benkovac gostuje izložba „Stjepan Radić (1871. - 1928.)“ koju priređuju Državni arhiv u Zadru i Zavičajni muzej Benkovac.

Izložba „Stjepan Radić“ autora Marijana Maroje, arhivskog savjetnika, Ivane Burić, višeg arhivista i Tomislava Vrsaljka, arhivskog tehničara-reprografa, prikazuje život jednog od najvećih hrvatskih političara, neumornog borca za prava hrvatskog naroda, književnika, prevoditelja i publicista. Radićevo političko djelovanje i okolnosti njegove smrti ostavili su dubok trag u hrvatskoj političkoj kulturi i u hrvatskoj pučkoj svijesti. Autori poseban naglasak stavljaju na Radićevo djelovanje i ostavštinu u Dalmaciji.

Otvaranje izložbe je u ponedjeljak 20. lipnja 2022. u 11.00 sati, a možete je pogledati u multimedijalnoj dvorani Zavičajnog muzeja Benkovac do 8. srpnja 2022.
Vidimo se! 😊