Novost

Noć muzeja 2023. - Muzeji su važni

27. siječnja 2023. od 19:00 do 00:00 sati

Zavičajni muzej Benkovac nakon nekoliko godina ponovno sudjeluje u manifestaciji Noć Muzeja, nakon što zbog pandemije COVID-a 19 i građevinskih radova na Kaštelu Benković nije bio u mogućnosti prethodnih godina.

Ovo je prva Noć muzeja u kojoj možete razgledati novi stalni postav Zavičajnog muzeja Benkovac unutar Kaštela Benković koji je otvoren 2022. godine kroz realizaciju projekta Revitalizacija i uređenje Zavičajnog muzeja Benkovac. Osim stalnog postava možete razgledati i izložbu „Umjetnost u Staklu“, Ateliera Wylupek u multimedijalnoj dvorani.

Budući da je tema osamnaeste po redu Noći muzeja, „Muzeji su važni“, ravnatelj Zavičajnog muzeja Benkovac Marin Ćurković će kroz predavanje predstaviti rad Zavičajnog muzeja i njegovu važnost za lokalnu zajednicu. Nakon njega, autori izložbe „Umjetnost u staklu“ Danko i Željka Wylupek će kroz predavanje „Igra boje i svjetla u staklu“ predstaviti svoju izložbu i prikazati svakodnevno primjenu stakla u umjetnosti i arhitekturi.

Izložbe:
19:00 - 00:00 - "Stalni postav" Zavičajni muzej Benkovac
22:00 Stručno vodstvo kroz "Stalni postav", kustos Mate Ćurković
19:00 - 00:00 - "Umjetnost u staklu"

Predavanja:
20:00 - “Važnost Zavičajnog muzeja Benkovac za lokalnu zajednicu” Ravnatelj Zavičajnog muzeja Benkovac Marin Ćurković
21:00 - “Igra boje i svjetla u staklu”
Autori izložbe "Umjetnost u staklu" Danko i Željka Wylupek

Ostalo:
22:00 - Degustacija tradicionalnih jela Bukovice i Ravnih kotara

Preuzmite program za Noć muzeja 2023.