Obitelji Benković 6, HR-23420 Benkovac
  • Slide 1

Zavičajni muzej Benkovac

Klapska pisma pod krošnjom kestena

P6190267

U Zavičajnom muzeju Benkovac, n a Kaštelu "Benković" u Benkovcu, pod krošnjom stoljetnog kestena u sklopu Benkovačkog kulturnog ljeta u petak 19. lipnja 2015. godine održan je 9. susret klapa "Večer klapske pisme - Benkovac 2015.". Organizator je i ove godine bila domaća klapa „Asseria", a pokrovitelji su bili Grad Benkovac i Zadarska županija.

Klapa Asseria iz Benkovca osnovana je 2006. godine, a od samih početaka približava svojim sugrađanima klapsko pjevanje i organizira susrete klapa iz cijele županije. Ove godine na večeri klapa okupilo se njih deset; klape BUNARI iz Vodica, JACERA iz Šibenika, ZVONO iz Kistanja, KARMEL iz Turnja, LIBAR iz Privlake, DRNIŠ iz Drniša, KANDELORA iz Zemunika, KOPORAN iz Poličnika, LUNA iz Kožina te domaćini ASSERIA očarale su mnogobrojnu publiku u veličanstvenom ambijentu Kaštela Benković i podarile joj večer za pamćenje.

muzej benkovac

Osnivač: Grad Benkovac • Godina osnutka: 1983/ reosnivanje 2007.
Ravnatelj: Marin Ćurković, dipl. arheolog - marincurkovic@net.hr

Radno vrijeme: 7.00 -15.00